Biografie


Radka Příhodová se narodila v Nymburce. Od šesti let navštěvovala taneční školu Rorzmarýn v Hradci Králové, pod vedením Vladěny Hrbkové. Ve dvanácti letech nastoupil na Taneční konzervatoř hl. m. Prahy. Mezi její pedagogy patřili Jaroslav Slavický, Kateřina Slavická, Olga Šulcová, Alena Drapalíková, Jurij Slipič, Zdena Nemcová, Ljubov Dančenko a mnoho dalších. Na škole jsme ji mohli vidět např. jako Šeříkovou vílu v Šípkové Růžence v choreografii Jaroslava Slavického. V době studií se zúčastnila i několika baletních soutěží např. Brno 2006, Prix Carpeux Valencien ve Francii kde získala 1. cenu v kategorii Professional. Taneční konzervatoř ukončila Absolventským koncertem 2009 v roli Laurencie ve stejnojmenném baletu Laurencia.

V sezoně 2009/2010 se stala členkou baletu Národního divadla v Praze a po dvou letech byla jmenována demisólistkou. Diváci ji mohli vidět jako Medoru v Korzárovi v rámci představení Baletománie, nebo v sólovém valčíku v Louskáčkovi od Juriho Vamose. V průběhu své první divadelní sezony se připravovala se svým partnerem Adamem Zvonařem na letní baletní soutěž do Istanbulu, kde postoupili do semifinále a na baletní soutěž v Olomouci, kde získali hlavní cenu Grand Prix Olomouc 2010. Na soutěž je připravovali: Michaela Černá, Nikola Márová, Alexandre Katsapov a Zuzana Šimáková, která pro ně vytvořila moderní choreografii I´m Waiting, za kterou získali Prémii za vynikající individuální interpretační výkon na II. Mezinárodní choreografické soutěži Plzeň 2010. Se souborem baletu ND hostovala v Bonnu, Madridu a ve španělské Terase, kde zazářila v Pas de deux Satanella.

V sezoně 2011/2012 Se svým partnerem Adamem Zvonařem v choreografii Zuzany Šimákové vystoupili s velkým úspěchem v představení Miniatury 2012. V sezoně 2012/2013 ztvárnila roli Syrene – vílu Lásky v představení Šípková Růženka v choreografii Javiera Torrese.

V roce 2012 získala na IV. Mezinárodní baletní soutěži Praha 2012 – I. cenu v kategorii A – ženy.

Od sezóny 2013/2014 je členkou Bavorského Státního Baletu.

Můžete ji vidět tančit v širokém repertoáru, který Mnichovská opera nabízí. Např:

Labutí jezero – J. Neumaier
Sen noci Svatojánský – J. Neumaier
Dáma s Kameliemi – J. Neumaier
Romeo a Julie – J. Cranko
Korzár – I. Liška
Bajadéra – R.Barra
Paquita – A.Ratmansky

Vystoupila na Baletních Gala koncertech:

Black Swan –  Hilton – Malta /2014
From the Diary – Golden Prague – 70. Anniversary Taneční konzervatoř hl.m.Prahy /2015
Louskáček – Divadlo J.K.Tyla v Plzni /2015
Sheherezade – Státní Opera Praha /2015

V létě 2015 si ji Agentura Malta Art Events vybrala do role Julie v baletu Romeo a Julie.